HTML tutorial

ثبت اختراع بین المللی ویژه پژوهشگران ایرانی

ثبت اختراع چیست

ثبت اختراع نوآوری علمی، صنعتی یا تجاری افراد و شرکتها را در برابر استفاده غیر مجاز دیگران محافظت میکند. هدف از این پشتیبانی ایجاد اطمینان برای مالکیت نوآوری، بهره وری از آن و انگیزه برای پژوهش و گسترش دانش و تکنولوژی و پیشرفت جامه میباشد.

ثبت اختراع به دارنده آن حق استفاده انحصاری به مدت بیست سال میدهد. بعد از این مدت  استفاده عموم از آن نو آوری آزاد میگردد. به این وسیله هم فرد اولیه و هم جامعه از نوآوریها بهره مند میشوند.

 

مزایای ثبت اختراع

در صورت موفقیت در بازار اختراع ثبت شده میتواند پاداش مالی خوب برای مخترع داشته باشد.

داشتن ثبت اختراغ جدا از موفقیت مالی نشانه نوآوری و خبرگی شخص میباشد و میتواند برای گرفتن پذیرش تحصیلی و اقامت در آمریکا نقش قابل توجهی ایفا کند.

 

محدوده جغرافیایی ثبت اختراع

هر کشور دارای سازمان ثبت اختراع خود میباشد و افراد میتوانند اختراع خود را در این سازمانها جداگانه ثبت کنند. روشن است که آن اختراع تنها در کشوری که ثبت شده مورد حمایت قانونی خواهد بود.

برای کاستن هزینه ثبت اختراع میتوان بستگی به ارزش و گستره استفاده، آن را تنها در یک یا چند کشور ثبت کرد.

برای دادن فرصت برای ثبت یک اختراع در کشورهای مختلف و تثبیت تاریخ آن با همکاری سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) قرار داد همگانی بنام پیمان همکاری ثبت اختراع (PCT) به امضا رسیده. با یک ارائه اختراع به این سازمان مخترع میتواند در مدت 30 ماه به ثبت اختراع جداگانه در کشورهای عضو بپردازد. این فرصت به مخترع اجازه میدهد پیش از پرداخت هزینه های گزاف از ارزش اختراع خود مطمئن شود. ایران نیز در این پیمان عضویت دارد.

 

ثبت موقت اختراع

ثبت اختراع موقت ( atentP Provisional) در آمریکا به مخترع فرصت میدهد تاریخ اولویت اختراع خود رابا هزینه کمی برای مدت یکسال ثبت کند.  دراین مدت مخترع میتواند بدون نگرانی اختراع خود را بازاریابی وکارهای ثبت طولانی مدت آنرا انجام دهد. در صورتی که ارزش اختراع تایید شد مخترع میتواند پیش از پایان یکسال مهلت نسبت به ثبت طولانی مدت آن (Patent Utility) در آمریکا و همچنین در کشورهای دیگر اقدام کند.

 

زمان فرایند ثبت اختراع

ثبت اختراع در آمریکا حدود دو سال طول میکشد که بخاطر تعداد زیاد متقاضیان است.

 

هزینه ثبت اختراع

پیش از اقدام به ثبت اختراع باید با جستجوی آرشیو اختراعات و انتشارات پژوهشی مطمئن شد که ایده مورد نظر از پیش ثبت نشده یا در بازه دانش همگانی نباشد.

هزینه ها در آمریکا به قرار زیر است:

جستجوی آرشیو  1000 تا 1500 دلار

ثبت موقت بوسیله وکیل رسمی 1000 تا 1500 دلار

هزینه دریافتی اداره ثبت اختراع آمریکا 1780 دلاردر هنگام ارایه و 960 دلار دیگر در صورت پذیرش نهایی میباشد.

هزینه ارائه و پذیرش نهایی برای افراد با امکانات مالی کم نصف مقادیر بالاست.

هزینه ارائه ثبت اختراع بین المللی 2200 دلار است. برای ثبت در هر کشور باید جداگانه اقدام کرد و هزینه های خاص آنرا پرداخت. افزون بر آن باید برای هر کشور وکیل یا نماینده رسمی گرفت که هزینه قابل توجهی دارد.

 با توجه به هزینه های گفته شده بهتر است اگر اختراع شما شانس موفقیت مالی بزرگی ندارد از ثبت جهانی بگذرید و اختراع خود را تنها در کشور بزرگی مثل آمریکا ثبت کنید. اگر اختراع شما موفق باشد بهره کافی خواهید برد.

  

هزینه نگاه داری اختراع

پس از ثبت اختراع درآمریکا باید در زمانهای 3.5، 7.5 و 11.5 سال مبلغ 1600، 3600 و 7400 دلاربرای نگاهداری ثبت اختراع پرداخت. البته اگر اختراع موفق باشد این مبالغ در برابر در آمد آن ناچیز خواهد بود. در غیر اینصورت میتوانید پس از 3.5 سال اولیه از حق اختراع خود بگذرید و هزینه نگاه داری را نپردازید.

 

ثبت اختراع توسط مخترع

هر مخترعی میتواند خود برای ثبت اختراع اقدام کند. ولی باید توجه داشت که این کار چه از نظر علمی و چه از نظر قانونی بسیار حساس میباشد. بدون داشتن تخصص کافی حتی با وجود ثبت اختراع ممکن است مخترع تمام حقوق اختراع خود را از دست بدهد.

بنا بر این سفارش ما اینست که برای ثبت اختراع خود حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

 

ثبت اختراع توسط ما

متخصص ثبت اختراع ما تمام کارهای ثبت اختراع شما را انجام میدهد ولی در انتها آن را از طرف شما به اداره ثبت اختراع ارائه میکند نه به عنوان وکیل شما. به این شکل ما میتوانیم هزینه این کار را به میزان قابل توجهی پایین بیاوریم.

هزینه ما برای ثبت اختراع در آمریکا بشرح زیر است:

جستجوی آرشیو پیش از ثبت 1 میلیون تومان

ثبت اختراع بسته به پیچیدگی آن از 7 تا 20 میلیون تومان

ثبت اختراع موقت 1.5 میلیون تومان

 

متخصص ثبت اختراع ما کیست

متخصص ثبت اختراع ما محمود رزاقی است که دارای سوابق زیر در کشور آمریکا میباشد:

کار شناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه کلارکسون

25 سال سابقه کار در کارخانه ها و شرکتهای گوناگون

20 سال سابقه پژوهش علمی و تکنولوژی در رشته مکانیک برق الکترونیک اپتیک و دستگاههای پزشکی

20 سال سابقه ثبت اختراع شامل جستجوی آرشیو و تهیه متن و نقشه و فرمهای ثبت و پیگیری اداری در اداره ثبت اختراع آمریکا

دارای 5 اختراع شخصی ثبت شده

مشاوره رایگان

برای آگاهی بیشتر و بر رسی رایگان اختراع خود با ما تماس بگیرید.

 

ضمانت ما به شما

اطلاعاتی که شما با ما در مورد ایده یا اختراع خود میدهید محرمانه خواهد بود. ما برای اطمینان شما قرار داد اطلاعات محرمانه با شما امضا میکنیم

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

تلفن تماس:

07136286120-  09368238329   - 

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اکانت تلگرام و  واتس آپ :09368238329 

http://telegram.me/research_editor

 

.