HTML tutorial

خلاصه کردن نام یک ژورنال برای رفرنس نگاری

 

جهت سفارش رفرنس نویسی مقالات شما , از طریق این لینک در سایت عضو شده و درخواست خود را بصورت آنلاین ارسال نمایید.کارشناسان بعد از بررسی قیمت گذاری را برای شما انجام داده و شما میتوانید نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام نمایید.

شماره تلفن های 09368238329  - 07136263545 نیز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.همچنین شما میتوانید از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و یا در پنل کاربری خود و یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در تماس باشید.

----------------------------------------------------------------------------

بدلیل استقبال بسیار زیاد کاربران از مقالات مربوط به رفرنس نویسی , بر آن شدیم تا فیلم آموزشی رفرنس نویسی  را ساخته و در اختیار شما دوستان قرار دهید.

 

قابل ذکر است انتشار این فیلم ها  در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد . ولی شما میتوانید لینک این صفحه را برای دوستان یا علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

 

فیلم ها در 5 قسمت تهیه شده و لینک ها در یوتیوب میباشد.جهت مشاهده باید از فیلتر ...ش ک ن استفاده نمایید.جهت مشاهده بر روی لینک های زیر کلیک نمایید.

 

فیلم آموزش رفرنس نویسی قسمت  5

 

فیلم آموزش رفرنس نویسی قسمت 4

 

فیلم آموزش رفرنس نویسی قسمت 3

 

فیلم آموزش رفرنس نویسی قسمت 2

 

فیلم آموزش رفرنس نویسی قسمت 1

 

 

 

یکی از مهمترین مسائلی که در رفرنسهای مقاله باید به آن توجه شود این است که نام جورنال هایی که آورده می شود به صورت Abbreviated form (نام خلاصه شده) باشد. مثلا خلاصه شده یک جورنال Medical electronics  می شود  Med Electron و یا ژورنالی با نام Abstracts of papers - American Chemical Society  باید بصورت Abstr Pap Am Chem Soc  آورده شود. در این یاداشت می خواهیم راهی را بیابیم که بوسیله آن، خلاصه نام یک مجله را پیدا کنیم. از این رو، در روش های ذیل می توان به انجام این امر مبادرت ورزید.

  1. نام هرجورنالی که تنها شامل یک کلمه است به هیچ عنوان نباید خلاصه شود. حتی اگر آن یک کلمه دارای یک Abbreviated استاندارد باشد. مثلا درصورتی که نام یک جورنال Earthquake است نباید این کلمه به شکل Earthq استفاده شود. هرچند که کلمه Earthq استاندارد است.
  2. نام جورنال در زبان های مختلف متفاوت است. باید توجه کنیم که جورنالی که میخواهیم نامش خلاصه کنیم، با چه زبان محاوره ای است.
  3. یکی از متداولترین کارهایی که برای خلاصه کردن نام جورنال استفاده می شود بدین گونه است که از صفحه وبسایت خود جورنال استفاده شود. اغلب جورنال ها در وبسایتشان اطلاعات کتاب خانه ای  را می آورند.
  4. برخی از مواقع می توان از سایت های جستجو استفاده کرد. مانند گوگل، یاهو و ...
  5. در نهایت بهترین و کامل ترین کاری که می توانیم انجام دهیم، رجوع و استفاده از سایت ISSN است. در این وبسایت انواع خلاصه های نام جورنال ( اعم ازخلاصه های استاندارد BIOSIS ،  CASS و CSA) به ترتیب قرار گرفته است.

برای این کار ابتدا به لینک زیر می رویم:

http://www.issn.org/2-22661-LTWA-online.php   

در اینجا می بایست از قسمت بالایی پیج با استفاده از حروف ابتدایی و انتهایی انگلیسی، بر اساس اولین کارکتر کلمه مورد نیاز را Browse کنیم تا نام مورد نظر را بیابیم. فراموش نشود که در انتهای نام خلاصه شده، باید یک نقطه قرار دهیم.

 در پایین، لیست عناوین سریال خلاصه جورنالها را در CAS میتوانیم به راحتی پیدا کنیم:

http://www.cas.org/expertise/cascontent/caplus/corejournals.html

 و در پایان نیز می شود هم به لیست جورنالهای نمایه شده در ایندکس مدیکوس و از همچنین به Abbreviation آنها دسترسی پیدا کرد:   

http://www.nlm.nih.gov/tsd/serials/lji.html                                               

 

 

    ارسال دیدگاه: