HTML tutorial

ریوایز و ریسابمیت در مقالات چیست؟

ریوایز (Revise)

این اصطلاح بر دونوع است! مینور ریوایز (Minor Revise) و ماژور ریوایز  (Major Revise)  همانطور که از اسم ها مشخص است مینور یعنی زیاد ایراد نگرفتن از مقاله‌ و ماژور یعنی زیاد ایراد گرفتن!  در ماژور ریوایز یا اصلاحات اساسی ممکن است مقاله شما بعد از اصلاحات مجددا به داور جهت تایید اصلاحات صورت گرفته ارسال گردد. ولی در مینور ریوایز معمولا اصلاحات توسط مدیر یا کارشناس اجرایی مورد بررسی قرار می گیرد بنابراین همیشه و حتما بخش های اصلاح شده را با رنگ دیگر مشخص سازید.

ریسابمیت (Resubmit)

این در واقع همان ریواز است ولی مقاله شما خیلی وحشتناک ایراد داشته!!! با این تفاوت که وقتی شما مقاله تون ریواز میخورد (حالا چه مینور و چه ماژور) بعد از اینکه شما ایرادات رو رفع کردید دیگر مقاله شما برای داوری مجدد ارسال نمیشود اما وقتی که مقاله شما رسابمیت میخورد متاسفانه شما باید ایرادات رو رفع کنید و مقاله رو دوباره بفرستید و این یعنی اینکه مقاله شما بار دیگر باید کاملا  و دقیق داوری بشود. البته معمولا داور میگویند شما میتوانید این مقاله رو دوباره برای خودمان رسابمیت کنید اما میتونید برای ژورنالهای دیگه هم بفرستید 

 

  • akhv

    زمان ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۱:۲۲

    با سلام لطفا راهنماییم کنید. مقاله م رو برای یک ژرنال خارجی ارسال کردم و ایمیل زده که مقاله شما
    high text overlap with previous literature in manuscript هستش و توی متن مقاله کلی ایراد و هایلات داره که شماره خورده و ته مقاله هم واسه هر شماره یه منبع اینترنتی زده نمیدونم باید چیکارکنم و دو هفته هم بیشتر فرصت ندارم. لطفا راهنماییم کنید. مرسی.

ارسال دیدگاه: