HTML tutorial

معرفی نرم افزارهاي مهم مدیریت Citation و رفرنس دهی

جهت سفارش رفرنس نویسی مقالات شما , از طریق این لینک در سایت عضو شده و درخواست خود را بصورت آنلاین ارسال نمایید.کارشناسان بعد از بررسی قیمت گذاری را برای شما انجام داده و شما میتوانید نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام نمایید.

شماره تلفن های 09368238329  - 07136263545 نیز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.همچنین شما میتوانید از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و یا در پنل کاربری خود و یا ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با ما در تماس باشید.

----------------------------------------------------------------------------

معرفی نرم افزارهاي مهم مدیریت Citation و رفرنس دهی

 

امروزه کمتر کسی یافت می شود که برای تکمیل قسمت منابع و مراجع تحقیق خود شروع به نوشتن دستی آنها بکند و مدام مراقب کم و زیاد شدن نقطه و کاما و فاصله و حفظ ترتیب ذکر منابع و حذف و اضافه و تصحیح کردن آن ها در متن و در قسمت منابع و … باشد!! این کار را نرم افزارهای مدیریت استناد (Citation Management Software) انجام می دهند.

 اگر شما نیز می خواهید با روش صحیح، تحقیق خود را انجام دهید و منابع و ماخذ تحقیق خود را دقیق، سریع، اصولی و حرفه ای تهیه نمایید پس با ما همراه باشید.

تا کنون چند روش و نرم افزار مدیریت رفرنس دهی را به صورت پراکنده معرفی کردیم و آموزش مقدماتی آنها را دادیم. اما اگر بخواهیم نگاهی جامع تر به این نرم افزارها بیندازیم و بهترین آنها را معرفی کنیم می توانیم به چند نرم افزار بسیار قدرتمند اشاره کنیم.

 

پس از بررسی که در بین حدود ۳۰ نرم افزار مختلف در این زمینه داشتیم ۵ نرم افزار از نظر ما بالاترین امتیاز را داشتند. خصوصیات مشترکی که در انتخاب این برترین ها مد نظر قرار دادیم عبارتند از:

 • قابلیت اجرا در محیط ویندوز و سازگاری با نسخه های مختلف ویندوز
 • امکان اتصال به نرم افزار Office Word
 • پشتیبانی از فرمت های رایج رفرنس دهی
 • قیمت مناسب و یا رایگان بودن سرویس های اصلی
 • شناخته شده بودن و مقبولیت در بین محققان
 • سهولت کار و دارا بود واسط کاربری مناسب
 • قابلیت کارکرد آفلاین در زمان عدم دسترسی به اینترنت
 • پشتیبانی از Encodingهای رایج در زبان فارسی از جمله UTF-8

لیست نرم افزارهای موجود در زمینه مدیریت رفرنس ها در این جدول قابل مشاهده است. در ادامه به معرفی ۵ نرم افزار برتر از دید وب سایت دانشجویان دانشکده آموزش های الکترونیکی خواهیم پرداخت.

  

Citation Management Software

Aigaion

Bookends

JabRef

Qiqqa

Scholar's Aid

Bebop

Citavi

Jumper 2.0

refbase

Sente

BibDesk

CiteULike

KBibTeX

RefDB

Wikindx

Biblioscape

Connotea

Mendeley

Reference Manager

WizFolio

BibSonomy

Docear

Papers

Referencer

Zotero

Bibus

EndNote

Pybliographer

RefWorks

 

 

به دلیل اینکه برخی از این نرم افزار ها با هم سازگار نیستند به شدت توصیه می شود پیش از شروع کار و یا پیچیده و سنگین شدن متنتان نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کنید چون بعدا Switch کردن به یک نرم افزار دیگر زیاد راحت نخواهد بود و شاید مجبور شوید بخشی زیادی از کارتان را دوباره تکرار کنید.

 

  ارسال دیدگاه:


  logo-samandehi