HTML tutorial

کاهش هزینه چاپ مقاله

چگونه می توان هزینه چاپ مقاله را کاهش داد؟

بدون شک تألیف و گردآوری یک مقاله از همان آغاز هزینه های بسیاری را برای تهیه کنندگان به ارمغان دارد! درست است که در برابر ارزش علمی مقاله ناچیز است اما نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. خوشبختانه راه های زیادی برای کاهش هزینه نوشتن یک مقاله وجود دارد که در اینجا به بررسی کاهش هزینه مقاله در مرحله چاپ می پردازیم.

یکی از راه های کاهش هزینه چاپ مقاله در برخی مجلات گزینه Waive است. Waive به معنای درخواست تخفیف برای پرداخت هزینه چاپ مقاله می باشد. نویسندگان می بایست نامه ای را به این مضمون به مجله ارسال، و با ذکر دلایل خود برای تخفیف، از مجله  در خواست Waive کنند. حتی گاهی می توان درخواست Full Waive نیز مطرح کرد.

راه دیگر قراردادی است که WHO با انجمن نشریات علوم پزشکی منعقد کرده است. هدف از انعقاد این قراداد ایجاد تسهیلاتی برای محققین جهان سوم جهت چاپ نتایج پژوهش های انجام شده در این کشورها بوده است. به این ترتیب نشریات علوم پزشکی به نویسندگان جهان سوم از طریق این قرارداد در قالب Solitary grunt تخفیف هایی اعطا می نماید. اما متاسفانه یا خوشبختانه در طبقه بندی سازمان بهداشت جهانی ایران جزء کشورهای جهان سوم قرار نگرفته است.

  • مریم سادات قریشی

    زمان ارسال: ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ ۱۹:۰۳

    سلام بنده دانشجوی دکتری مدیریت آموزش عالی هستم و مقاله ای با ترجمه لاتین تهیه کردم . میشه لطفا برای چاپ مقالم راهنمایی بفرمایید و هزینه چاپ رو در مجله معتبر با ایمپکن فاکتر مورد تایید وزارت علوم را بفرمایید. ممنون میشم. سرعت کار برام مهم است.

ارسال دیدگاه: