HTML tutorial

رمزگذاری پوشه ها برای محافظت از آن ها بدون نیاز به نرم افزار

رمزگذاری پوشه ها برای محافظت از آن ها بدون نیاز به نرم افزار

اهمیت رمزگذاری فایل ها زمانی مشخص می شود که از یک کامپیوتر مشترک استفاده می کنید. بدین منظور روش زیر را پیشنهاد می کنیم:

اگر برای نام کاربری خود رمز عبور دارید، می توانید از آن برای محافظت از پوشه های خود استفاده کنید. در غیر این صورت به این روش عمل کنید: روی پوشه ای که می خواهید محرمانه بماند راست کلیک کرده و گزینه ی Properties را انتخاب کنید. سپس روی کلید sharing کلید کرده و گزینه Make this folder private را تیک دار کنید. در آخر کلید Apply را بزنید. اگر شما برای نام کاربری خود رمز عبور نداشته باشید، کاردی ظاهر می شود که از شما سوال می کند آیا می خواهید رمز عبور بسازید؟ اگر می خواهید پوشه را محرمانه کنید باید حتماً این کار را انجام دهید. بنابراین روی گزینه yes کلیک کنید. رمز عبوری که در اینجا وارد می کنید رمز نام کاربری شما نیز خواهد بود واز این پس برای ورود به دسک تاپ کامپیوتر و استفاده از آن باید از این رمز عبور استفاده کنید. پس از کلیک گزینه yes باید رمز خود را تایپ کنید و سپس آنها را تصدیق کنید. سپس روی دکمه create pass word کلیک کنید و در آخر پنجره پسورد را ببندید. در آخر کلید ok پنجره properties را بزنید.

اگر پوشه مورد نظر از نوع فشرده یا zip است می توان یک پسورد منحصر به فرد به آن اختصاص داد. فقط کافیست روی پوشه زیپ شده دابل کلیک کنید و وقتی پوشه باز شد از منوی بالا گزینه file رفته روی گزنیه Add a password  کلیک کنید.

 

    ارسال دیدگاه: