HTML tutorial

بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار در Word

بازیابی فایل های پاک شده بدون نیاز به نرم افزار در Word

ممکن است فایل های موجود بر روی سیستم به اشتباه پاک شوند یا مجبور به حذف آن ها باشید یا قبلاً آن را حذف کرده و اکنون به آن نیاز دارید. راه چاره چیست؟ نرم افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می توان به کمک آن ها از شر این مشکل رها شد. در صورت عدم دسترسی به این نوع نرم افزارها می توانید از نرم افزار Word office استفاده کنید که روش و دستورالعمل استفاده در زیر توضیح داده شده است:

فعال کردن قابلیت Previous Version

در ابتدا شما برای بازیابی یک فایل باید قابلیت Previous Version داریوها سیستم خود را فعال کنید.این قابلیت در ویندوز ۷ به طور پیش فرض بر روی درایو C فعال است که بازیابی فایل ها را فقط در این درایو ممکن می سازد. برای فعال نمودن قابلیت Previous Version بقیه داریوهای سیستم مسیر زیر را دنبال کنید:

در قسمت Control Panel به System and Security و سپس به System بروید. سپس در پنجره ظاهر شده در سمت چپ بر روی گزینه System protection کلیک کنید. در تب System protection و در قسمت protection setting درایو مورد نظر خود را برای فعال کردن این قابلیت انتخاب و بر روی دکمه Configure کلیک کنید. در این پنجره شما با انتخاب گزینه اول “Restore system settings and previous version of files” میتوانید علاوه بر فعال کردن قابلیت Previous Version برای یک فایل، قابلیت Restore (بازیابی) نمودن تنظیمات این درایو را توسط System Restore ویندوز نیز فعال کنید، وبا گزینه دوم “Only restore the previous version of files” قابلیت Previous Version برای فقط یک فایل را فعال می کنید. (گزینه سوم برای غیر فعال کردن این تظیمات میباشد).

یکی از دو گزینه اول را به دلخواه انتخاب کنید و سپس از قسمت Disk Space Usage یک مقدار دلخواه از هارد درایو خود را برای این قابلیت اختصاص دهید. هر چقدر فضای بیشتری اختصاص دهید مدت زمان نگهداری ورژن های قبلی فایل و پوشه بر روی ویندوز بیشتر می شود.

در نهایت پس از انجام تنظیمات پنجره را OK کنید و سپس در صورت نیاز این تنظیمات برای داریو دیگر سیستم که می خواهید این ویژگی را داشته باشد فعال کنید.

حال برای استفاده از قابلیت previous version کافیست بر روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Restore previous version را انتخاب کنید. در پنجره ظاهر شده شما می توانید نسخه قبلی یک فایل و پوشه در طول هفته، ماه و یا سال گذشته مشاهده کنید، سپس از طریق گزینه Restore آن را بازیابی کنید.

 

  • احمی زاده

    زمان ارسال: ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ ۱۳:۴۳

    با سلام
    از توضیحات کاملتون ممنونم ولی ویندوز کامپیوتر من ایکس پی است لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر

ارسال دیدگاه: