HTML tutorial

نحوه قضاوت داوران مجلات درباره مقالات ارسالی

یک محقق که قصد انتشار مقاله ای در یکی از مجلات مورد تایید آی اس آی را دارد باید در باره نحوه قضاوت مقاله توسط داوران اطلاعات کافی داشته باشد چرا که این اطلاعات وی را در رسیدن به هدفش که انتشار مقاله در آن ژورنال است نزدیک خواهد کرد.
هر مجله دارای یک لیست از استاندارها می باشد که در اختیار داورانش قرار می دهد. این لیست ها که به چک لیست معروفند بسیار مختلف و متعدد می باشند زیرا هر ژورنال استانداردهای خاصی برای پذیرش یک مقاله تعریف می کند.
پژوهشگران می بایست همواره در پاسخ به کامنت های داوران و ویراستاران مجلات جانب احترام را نگه دارند و همیشه از واژگان رسمی در جوابیه خود استفاده کنند. حتی اگر مقاله شما ریجکت شده باشد شما باید این امر را یک فرصت تلقی نمایید و در پاسخ به مجله آنرا یک فرصت آموزنده به حساب آورید. و حتی با وجود قبول نداشتن ایراد های وارده باید در کمال تواضع اذعان به تایید و قبول آن ایراد بنمایید و ذکر کنید که قصد رفع آنرا دارید.
اگر ممکن باشد بهتر است که مقاله را از ابتدا به زبان انگلیسی تدوین نمایید . اما اگر این امکان برای شما وجود ندارد حتماً پس از تدوین و ترجمه مقاله آنرا به یک ویراستار نیتیو بسپارید تا ایرادهای انگلیسی متن مقاله رفع شود. اکثر داوران در ژورنال های مختلف مقالاتی که مورد ویراستاری نیتیو قرار نگرفته است را به محقق باز می گردانند تا توسط یک ویراستار Native English Speaker مورد ویرایش قرار دهد.

    ارسال دیدگاه:


    logo-samandehi